Египет спечели Купата на Африканските нации за трети пореден път

Египет победи с 1:0 Гана във финала на турнира за Купата на Африканските нации.

Успехът за „фараоните" беше трети поред в КАН и общо седми в историята на най-успешния тим на „Черния континент".

Единственото попадение в мача отбеляза Мохамед Гедо, който се разписа пет минути преди края на мача.

Тимът на Гана, който има пет титли в турнира за Купата на Африканските нации, пропусна отлична възможност да се изравни с Египет.

С победата срещу ганайците, „фараоните" увеличиха серията си без загуба в турнира за КАН на 19 мача.

За най-добър играч в надпреварата бе определен 34-годишният капитан на победителите Ахмед Хасан, за когото това бе 171-а среща с националната фланелка.

Нигерия спечели бронзовите медали в турнира, след като в малкия финал победи с минималното 1:0 Алжир.

Единственото попадение бе дело на Виктор Обина в началото на второто полувреме.