Барселона отстреля и БАТЕ, Валенсия и Челси поделиха точките

Меси не спира да бележи във всеки един мач на Барселона Снимка: Reuters
Меси не спира да бележи във всеки един мач на Барселона

Европейският клубен шампион Барселона не изневери на себе си и постигна разгромна победа с 5:0 над БАТЕ (Борисов) в двубой от група "H" на Шампионската лига.

Беларуският тим стана третата жертва на каталунците от началото на сезона, загубила с този резултат. Предишните две бяха Виляреал и Атлетико (Мадрид), а единствено Осасуна отстъпи с още по-голяма разлика от "блаугранас" (0:8).

По-малко от 20 минути бяха необходими на играчите на Хосеп Гуардиола, за да поведат в резултата. Това стана след автогол на Александър Володко, който бе притеснене от Меси при едно центриране към далечната греда.

180 секунди по-късно Давид Вия намери Педро Родригес в наказателното поле и вторият с глава успя да преодолее Гутор.

Лионел Меси отбеляза дежурния си гол седем минути преди края на първата част, възползвайки се от неумела намеса на стража на БАТЕ.

Аржентинецът записа още веднъж името си сред голмайсторите в 56-ата минута, след като буквално разстреля Гутор от средно разстояние.

Накрая остана време и за пети гол, дело на Давид Вия.

В другия мач от същата група Милан спечели трудно с 2:0 над Виктория (Пилзен) на "Сан Сиро" и заедно с Барселона очаквано окупира върха в класирането.

"Росонерите" не успяха да преодолеят чешката отбрана цяло първо полувреме, но малко след почивката получиха дузпа, която бе оползотворена от Ибрахимович.

В 66-ата минута пък Антонио Касано успокои тифозите на домакините с второ попадение.

Валенсия се добра до едната точка при домакинството си на Челси в дербито в Шампионската лига на вечерта.

"Прилепите" губеха с 0:1 до 87-ата минута, но Солдадо от бялата точка донесе частичния успех. Преди това Лампард изведе "сините" от Лондон напред.

Байер (Леверкузен) пък взе домакинството си над белгийския Генк с 2:0 в другия сблъсък от група "Е" и за момента е на точка зад Челси и с толкова пред Валенсия в подреждането.

Олимпик (Марсилия) събра пълен актив от 6 точки в група "F" след класическия си успех над намиращия се в игрова криза Борусия (Дортмунд).

Арсенал пък отново измъчи феновете си с трудна победа над Олимпиакос с 2:1 на "Емиратс".

В последния мач от вечерта кипърската сензация АПОЕЛ изненада и Шахтьор насред Донецк, спечелвайки точка след 1:1. Тимът от Острова на Афродита дори успя да поведе в резултата, но статуквото бе бързо възстановено.

АПОЕЛ е изненадващ лидер в група "G" с 4 точки, след като по-рано тази вечер Зенит надви Порто с 3:1.

Следващите мачове от Шампионската лига са на 18 и 19 октомври.