Тотнъм смълча "Сан Сиро", исторически гол на Раул

Гатузо и Крауч здраво се "захапаха" по време на мача на "Сан Сиро" Снимка: Getty Images
Гатузо и Крауч здраво се "захапаха" по време на мача на "Сан Сиро"
След безрасъдно влизане на Матио Фламини в краката на Ведран Чорлука хърватинът напусна терена на патерици Снимка: Getty Images
Великият голмайстор Раул отново изпревари Филипо Индзаги в класацията на стрелците в Шампионската лига за всички времена Снимка: getty images

Една от приятните изненади в Шампионската лига през този сезон Тотнъм направи огромна крачка към четвъртфиналите на Шампионската лига.

"Шпорите" измъкнаха жизненоважна победа с 1:0 като гости на лидера в Серия "А" Милан, с което значително увеличиха шансовете си за продължаване напред.

Голът за лондончани падна в 80-ата минута при една мълниеносна контраатака. Аарън Ленън пое топката от своята половина, направи 30-40 метров самостоятелен рейд, успя да преодолее шпагата на Йепес и нахлу в наказателното поле.

Той не се полакоми, ами видя, че съвсем непокрит вляво е Питър Крауч, след което пусна топката към него и за дългоуча не оставаше нищо друго освен да я прати в опразнената врата.

Успехът на Тотнъм бе заслужен, тъй като през по-голямата част от срещата бе по-агресивният от двата тима.

Това до известна степен се промени през второто полувреме благодарение на капитана на "росонерите" Дженаро Гатузо. В няколкото нервни моменти на терена той бе централна фигура, а освен това имаше сериозна закачка с Крауч.

В средата на второто полувреме чепатият характер на любимеца на местните тифози лъсна, след като при едно струпване на двата отбора около тъчлинията, си позволи да изблъска помощника на Тотнъм Джо Джордан.

Затова обаче не получи жълт картон, но той му бе даден по-късно, което означава, че ще пропусне реванша на "Уайт Харт Лейн".

В последните секунди на срещата Милан все пак стигна до гол след акробатична изява на Ибрахимович, но той правилно бе отменен поради засада, а освен това имаше и фаул в атака.

Валенсия и Шалке 04 направиха 1:1 на "Местая" в друг осминафинален сблъсък тази вечер и оставиха всичко помежду им да се решава на реванша в Гелзенкирхен.

"Прилепите" излязоха напред в резултата в 17-ата минута, когато Матиой проби отдясно и центрира към Роберто Солдадо, за да може той да се разпише с изстрел към близкия ъгъл.

Мачът се превърна в исторически за бившата звезда на Реал - Раул Гонзалес. Той се изравни по брой мачове в най-престижния европейски клубен турнир с Паоло Малдини - 139, а освен това търсеше своя гол номер 71, с който да изпревари Филипо Индзаги и да оглави вечната голмайсторска листа в надпреварата.

Това се случи в 64-ата минута, когато получи пас отляво в наказателното поле, освободи се от опеката на Наваро и хладнокръвно прати топката в далечния на Гуаита ъгъл.

"Кралско-сините" обаче няма да могат да използват Шмитц на реванша, тъй като той бе изгонен за втори жълт картон в добавеното време.