Локомотив (Пловдив) и Пирин завършиха 2:2

"Орлетата" за малко не можаха да победят "черно-белите" на техния стадион за втори път в рамките на месец Снимка: Gong.bg
Треньорът на Пирин Костадин Ангелов заяви, че няма как да е доволен от пропуснатата победа

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Пирин завършиха 2:2 в атрактивен първи мач от ХХVI кръг на "А" група.

Гостите от изпадналия в тежка финансова криза клуб, които водят борба за оцеляване в елита, бяха на път да победят "черно-белите" на техния стадион за втори път в рамките на един месец, след като по-рано ги отстраниха на четвъртфинал за Купата на България.

Пред погледа на националния селекционер Лотар Матеус "орлетата" поведоха в края на първото полувреме с попадение на юношата на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев.

Малко след почивката централният нападател пък изведе на голова позиция лидера на отбора Иван Цветков. Опитният плеймейкър, който през седмицата се разписа два пъти при загубата с 2:3 от Левски, не сгреши и този път, увеличавайки резултата на 2:0 в полза на гостите.

Все пак до края на срещата оставаше много време и Локомотив успя да стигне до равенството с гол на френския защитник Юнес Бенжелюн с глава и на унгарския халф Габор Ерош от фаул.

Новият треньор на отбора Саша Николич, призна след мача, че възпитаниците му са се представили зле... "Играхме лошо през първото полувреме. Изпуснахме някои шансове, които се оказа решаващи. Пирин е един добър отбор, който демонстрира хубав футбол. Футболистите показаха голямо сърце, но така трябва да играят от самото начало на двубоя. Вече ще ни бъде много трудно да се преборим за четвъртото място, защото ни предстоят мачове с ЦСКА и Левски. Ще ни бъде много трудно и не мога да обещая нищо. Имаше голямо напрежение и това е нормално", заяви сърбинът.

Колегата му от Пирин Костадин Ангелов бе разочарован от пропуснатата победа, макар че и спечелената точка е плюс в борбата за спасение... "Нормално е да не си доволен, когато водиш с 2:0 и не побеждаваш. Но за нас точките са много важни, така че същевременно съм и доволен в известен смисъл. Надяваме се с добра игра да останем в "А" група", каза наставникът с прякор Лаптопа.