Бордо спечели Купата на Франция

Бордо не беше достигла до този трофей от 26 години.

Отборът на Бордо спечели Купата на Франция след победа с 3:2 над Евиан на финала на "Стад дьо Франс" в столицата Париж.

"Жирондинци" стигната до успеха едва 89-ата минута, когато Шейх Диабате донесе победата с втория си гол в мача.

Преди това той откри в 39-ата минута. За Евиан изравни Яник Сагбо в 51-ата  минута. Анри Сайве отново изведе Бордо напред само 120 секунди по-късно. В 70-ата минута Брис Джа Джедже върна равенството.

Мачът вървеше към продължения, когато Диабате сложи точка на спора. Така на практика двамата тима повториха резултата от последния кръг в Лига 1, когато се срещнаха и Бордо победи също с 2:1.

Това беше четвърта купа на Франция за Бордо и първа от 1987 година насам.