Загуба за ЦСКА на старта в Шампионската лига

Александър Попов ще има много работа, тъй като най-добрият нападател на ЦСКА Филип Мейо вече не е в състава Снимка: cev.lu

Волейболният първенец на България ЦСКА започна със загуба тазгодишното си участие в Шампионската лига, отстъпвайки с 1:3 като гости на Аркас (Измир).

Турският тим влезе в ролята на фаворит не само в мача с "армейците", но и за първото място в тази група "А".

Въпреки това българският тим започна по-добре мача в Измир. "Червените" играеха спокойно и уверено през целия първи гейм, който заслужено спечелиха с 25:20.

Нелошо стартираха и във втората част, като дълго време поддържаха леко изоставане от 2-3 точки. Накрая обаче домакините успяха да направят разлика, която им бе достатъчна да спечелят с 25:21.

ЦСКА започна отлично третия гейм, повеждайки с 4:2. Тук обаче възпитаниците на Александър Попов се пречупиха и позволиха на Аркас да направи 6 последователни точки, а оттам да натрупа разлика.

Така се стигна до разгромното 25:11 в края на частта и също толкова изразителното 25:13 в четвъртия гейм, оказал се последен в срещата.

Следващият мач на ЦСКА е срещу гръцкия Ираклис (Солун). Мачът е насрочен за 25 октомври от 19:00 часа в зала "Арена Армеец София".