Тотнъм устиска победата над Фулъм, Болтън громи без Мартин

Бейл и Ленън вкараха първите две попадения във вратата на Фулъм Снимка: Getty Images
Бейл и Ленън вкараха първите две попадения във вратата на Фулъм

Отборът на Тотнъм спечели с кански мъки при визитата си на "Крейвън Котидж" срещу Фулъм с 3:1 в последния мач от XI кръг на Премиършип и продължава да бъде пети в таблицата с равен брой точки с Челси.

Изразителният на пръв поглед резултат обаче залъгва, тъй като особено през втората част действията се развиваха пред вратата на "шпорите".

Особено драматични бяха заключителните минути, когато половината отбор на Фулъм се изреди да отправя удари, които като по чудо не навестяваха мрежата на безупречния Фридел.

Тотнъм доминираше преди почивката и логично се оттегли с преднина от два гола. Още в 10-ата минута Гарет Бейл от малък ъгъл посрещна лошо отбита от вратаря на Фулъм топка и с мощен изстрел откри.

В първата минута от добавеното време Аарън Ленън покачи след страхотен пробив по лявото крило и шут в далечния ъгъл.

Юнес Кабул си отбеляза автогол при едно центриране от ъглов удар в 57-ата минута, а след множеството пропуски на "селяните" доведоха до трети гол в тяхната врата секунди преди края, като Джърмейн Дефо записа името си сред голмайсторите.

Болтън разгроми Стоук Сити с 5:0 у дома в друг мач от неделя и вече диша с една идея по-добре, въпреки че продължава да бъде под чертата. Мартин Петров бе оставен на резервната скамейка и не получи шанс за изява.

Други два застрашени тима - Уулвърхемптън и Уигън, направиха зрелищен сблъсък, който бе спечелен от "вълците" с 3:1.