2:2 в "българското" дерби в Холандия

Станислав Манолев (в средата) и съотборниците му от ПСВ завършиха 2:2 като гости на Твенте на Николай Михайлов Снимка: Getty Images
Българският вратар имаше добри прояви за тима на домакините Снимка: Getty Images
Българският вратар имаше добри прояви за тима на домакините

Твенте и ПСВ завършиха 2:2 в дербито на ХI кръг на холандската Ередивизи.

Българските национали Николай Михайлов и Станислав Манолев стартираха като титуляри за двата отбора и изиграха пълни 90 минути в мача.

Срещата започна великолепно, като още в 10-ата минута бразилският защитник Дъглас даде преднина на домакините, но още в ответната атака Закария Лабияд изравни.

В края на първото полувреме вратарят Михайлов се прояви с блестящо спасяване, но и той бе безсилен в 64-ата мин. при удара с глава след корнер на друг бранител от Бразилия - Марсело, който даде преднина на гостите от Айндховен.

Малко по-късно се стигна до много спорното изгонване на Кевин Строотман от ПСВ за фаул срещу Люк де Йонг и Твенте се възползва от численото си превъзходство, изравнявайки чрез гол на резервата Лерой Фер.

След ремито двата тима продължават да делят второто място в Ередивизи с равен точков актив и голова разлика, като гостите имат предимство заради един отбелязан гол повече.

В неделя от 17:30 ч. българско време е мачът на водача в класирането Алкмаар, който гостува на осмия в таблицата Хераклес. При победа лидерът ще се откъсне на 6 точки от своите преследвачи.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА В „БЪЛГАРСКОТО" ДЕРБИ

Твенте: Михайлов, Тиендали, Дъглас, Росалес, Бенгтсон (77-Ландзаат), Брама, Чадли, Джон, Де Йонг, Янко (71-Фер), Байрами

ПСВ: Исаксон, Манолев, Бума, Марсело, Тамата (43-Вилемс), Строотман - ЧК, Тойвонен, Лабияд (84-Ленс), Матавш (74-Енгелаар), Виналдум, Мертенс