Вратар спаси Манчестър Сити срещу Ливърпул

Марио Балотели остави Манчестър Сити с 10 души след като бе изгонен в дербито срещу Ливърпул. Двубоят завърши 1:1 Снимка: Getty images

Ливърпул не успя да нанесе първа загуба на лидера в класирането на Висшата лига Манчестър Сити след като дербито между двата тима от 13-я кръг на шампионата завърши 1:1. И двата гола бяха дело на играчи на Манчестър Сити след като Венсан Компани откри резултата в 31-та минута, а две минути по-късно неговият съотборник Джолиан Лескът си отбеляза автогол.

„Гражданите" завършиха мача с 10 души след като Марио Балотели бе изгонен за втори жълт картон в 83-та минута. Италианецът прекара на терена по-малко от 20 минути след като се появи като резерва в 65-та минута.

Вратарят на Манчестър Сити Джо Харт изигра изключително силен мач като решителните му намеси в края на първото полувреме, както и в края на срещата не позволиха на домакините да отбележат втори гол. Английският национал изби удари на Чарли Адам, на Луис Суарес на два пъти и на Анди Керъл. Така неговият тим си тръгна с една точка от стадион „Анфийлд" и запази разликата от пет точки с втория Манчестър Юнайтед.

„Знаехме, че това ще е тежък мач и преди да останем с 10 души 10 минути преди края. Показахме силен характер тази вечер и се опитахме да спечелим. Но в края те създадоха три или четири чисти положения, които се радвам, че Джо спаси толкова добре.

За мен вторият жълт картон на Балотели не е заслужен. От пейката не можах да видя достатъчно добре, но сега, когато гледам повторенията, мога да го твърдя съвсем уверено. Също така не мисля, че съдията щеше да даде втори жълт картон, но футболистите на Ливърпул му казаха нещо. Все пак всичко това е минало и не можем да направим нищо повече", заяви след двубоя Роберто Манчини.

В друга среща от кръга днес Астън Вила и Суонзи завършиха 0:0. Българинът Стилиян Петров остана извън групата на Астън Вила заради лека контузия.