Пато дърпа Милан към титлата в Италия

Алешандре Пато се отчете с гол и асистенция при успеха на Милан с 2:1 над Фиорентина Снимка: Getty images

Бразилецът Алешандре Пато е на път да изведе отбора на Милан до първа титла в серия А от седем години насам. След решителните попадения в дербито с Интер тази вечер Пато вкара и на Фиорентина. Милан спечели с 2:1 и възстанови трите си точки преднина пред втория Наполи.

Освен Пато срещу Фиорентина се разписа и Кларънс Зеедорф. Асистенцията за гола на ветерана обаче бе на бразилеца. Почетното попадения за тима от Флоренция отбеляза Варгас в 79-а минута. Той обаче бе подпомогнат и от рикошета на топката в тялото на Дженаро Гатузо.

За Алешандре Пато попадението тази вечер бе под №50 в серия. Всичките си голове в Италия бразилецът е отбелязал с екипа на Милан.

В антигерой на вечерта пък се превърна шведът Златан Ибрахимович. Бившият нападател на Барселона изигра първия си мач след като изтърпя наказание от два мача заради получен червен картон срещу Бари.

По време на двубоя с Фиорентина той направи серия от пропуски, а в 87-а минута отново видя червения картон. Така той ще пропусне още няколко срещи на своя тим.

Успех записа и втория в класирането Наполи. „Небесносините" биха с 2:0 Болоня след попадения на Джузепе Маскара и Марек Хамшик. Участие в мача, заради наказание, не взе лидерът на Наполи Едисон Кавани.

Победата бе под номер 20 за сезона в калчото на Наполи, като това е първият тим постигнал тази цифра през тазгодишната кампания. За Марек Хамшик пък попадението срещу Болоня бе под №10 за първенството този сезон.