България с два медала от световното по гимнастика

Силвия Митева спечели два бронзови медала на световното първенство по художествена гимнастика Снимка: gong.bg

Още два медала от световно първенство добавиха българските спортисти към колекцията от отличия за 2011 г. След борците на почетната стълбичка се качи и националката по художествена гимнастика Силвия Митева. На финалите на отделните уреди на 31-то световно първенство, което тече в Монпелие, Франция, българката взе две бронзови отличия за съчетанията си на лента и на бухалки.

И за двете си изпълнения Митева получи оценки от по 28.300 точки. На другите два уреда - топка и обръч българката остана четвърта.

Това са медал №2 и №3 за Митева от световно първенство. През 2009 г. Силвия взе бронз на лента на световното първенство в Мие, Япония.

Шампионка на бухалки и на лента в Монпелие тази вечер стана Евгения Канаева (Рус). За изпълнението си на бухалки тя получи оценка от 29.600, докато за това на лента - 29.400

В петък световното първенство продължава с финалът в индивидуалния многобой от 17.30 до 23.30 часа българско време.