Ново реми за Ливърпул на „Анфийлд”

Ливърпул записа трето реми на "Анфийлд" през този сезон след 1:1 срещу Норич Снимка: Getty images
Ливърпул записа трето реми на "Анфийлд" през този сезон след 1:1 срещу Норич

Второ поредно равенство записа Ливърпул на собствения си стадион „Анфийлд". В среща от 9-я кръг на Висшата лига тимът на Кени Далглиш направи 1:1 с Норич. Това е общо трето реми за Ливърпул от началото на сезона след като в първия кръг тимът завърши 1:1 като домакин  със Съндърланд, а преди седмица при същия резултат приключи и дербито с Манчестър Юнайтед, играно отново на стадион „Анфийлд".

Попадението за Ливърпул срещу Норич бе дело на завърналия се през лятото в тима Крейг Белъми. Той се разписа в последните секунди на първото полувреме. В 61-та минута влезлият минути преди това като резерва Грант Холт вкара изравнителния гол.

През първото полувреме футболистите на Ливърпул се отчетоха и с две греди - на Мартин Шкъртел във втората минута и на Луис Суарес след това.

В последните секунди на срещата Анди Керъл имаше чудесна възможност от непосредствена близост, но след удар с глава, прати топката в аут. Малко след това Суарес засече чудесно центриране в добавеното време, но вратарят на Норич спаси удара му и тимът запази спечелената точка.

Ремито отреди на Ливърпул пето място в класирането с четири победи от девет изиграни мача. Норич пък е седми с три успеха.