Уелбек вдъхнови "червените дяволи" за класика срещу Тотнъм

Младият Уелбек наелектризира трибуните на "Олд Трафорд" с отличната си игра срещу "шпорите" Снимка: Getty Images

Английският шампион Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа във Висшата лига, налагайки се с 3:0 над Тотнъм в "Театъра на мечтите".

Така "червените дяволи" станаха третият тим след съгражданите си от Сити и "вълците" от Уулвърхемптън, който събира пълен актив от 6 точки.

Димитър Бербатов бе в групата за сблъсъка с "шпорите", но мениджърът Фъргюсън не го пусна в игра.

Безспорният №1 на терена в понеделник вечер бе 20-годишният юноша на Юнайтед Дани Уелбек. Младият нападател отбеляза първия и асистира по великолепен начин за втория гол в мача.

След равностойно първо полувреме домакините изцяло взеха инициативата след почивката.

В 61-ата минута друг кадър на академията на Манчестър Юнайтед - Том Клевърли, центрира към Уелбек отдясно, който с впечатляващ отскок и атлетизъм прати топката с глава в незащитения от Брад Фридел ъгъл.

В 76-ата бе ред на Уелбек да асистира. При една бърза атака през центъра той намери с пета връхлитащия Андерсон, за да може бразилецът без проблеми да покачи.

Три минути преди края ветеранът Райън Гигс, който влезе като резерва, центрира към Уейн Рууни, за да може и той да се разпише с глава и да оформи класиката в срещата.