Тийнейджър връчи титлата на Лудогорец

Лудогорец е на практика сигурен шампион за трети пореден път.

Лудогорец реално взе в ръце третата си поредна титла на България, след като удари ЦСКА в последната минута - 1:0. Тимът от Разград спечели с гол на 18-годишния Йерун Луму с глава, след като доминираше през по-голямата част от мача.

Холандецът Луму вкара в момент, в който домакините бяха с 10 души заради директен червен картон на Козмин Моци. Румънецът влезе зловещо в краката на Неманя Мисилавлевич в 83-ата минута и бе изгонен.

Но домакините владееха положението и при 11 на 11, и при 10 на 11 на терена. Лудогорец спечели, въпреки, че и ремито го задоволяваше. ЦСКА почти не опита да атакува, играеше здраво и добре организирано в защита, но се пропука в края.

Победата означава, че Лудогорец има 7 точки аванс пред втория ЦСКА, с мач по-малко. До края само чудо може да отнеме титлата от ръцете на разградския тим.

Лудогорец има смразяващ баланс с ЦСКА, откакто влезе в "А" група. Този сезон статистиката е четири победи от четири мача срещу преследвача, а общо за трите години в елита - 7 успеха и едно реми.

"Опитахме да се противопоставим, но на този стадион е така - тук фал, тук авантаж...", потърси причините извън терена Стойчо Младенов, треньорът на гостите.

"Надиграхме напълно ЦСКА", констатира Стойчо Стоев, наставник на Лудогорец.