Лудогорец с престижна победа над Спартак М.

Шампионите завършиха испанското си турне подобаващо Снимка: Sport1.bg
Шампионите завършиха испанското си турне подобаващо

Лудогорец постигна престижна победа в последната си контрола на испанска земя, надигравайки руския гранд Спартак Москва с 2:1.

Попаденията за шампионите реализираха Станислав Генчев и Роман Безяк, а между тях изравни Ананидзе.

Разградчани поведоха в резултата чрез Станислав Генчев още в 5-та минута. Халфът се възползва от лошо изчистване на руския страж Ребров и след шут от 13-14 метра заби топката под гредата.

До края на полувремето Спартак успя да изравни, когато Ананидзе се разписа от фаул в 45-та минута.

Лудогорец стигна до успеха в 58-та минута. Светослав Дяков отне топката от резервата Пуцко и пусна към Безяк, който на празна врата направи 2:1 за българския тим.

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТАК (МОСКВА) 2:1