Мицански най-после титуляр за Кайзерслаутерн

Илиян Мицански бе титуляр за Кайзерслаутерн за пръв път от 15 март 2011 година!
Проблемите на Станислав Манолев в ПСВ се задълбочават след наказанието от четири мача Снимка: Getty Images

Българският национал Илиян Мицански най-после бе титуляр за Кайзерслаутерн в официален мач и се отчете с голов пас при победата с 2:1 в Бохум в VII кръг от Втора Бундеслига.

Нападателят имаше възможност да открие резултата в началото на мача, но пропусна. Голът за гостите все пак падна в 36-та минута, когато с глава гръцкият национален полузащитник Костас Фортунис откри за „червените дяволи".

Преднината бе увеличена в 65-та минута, когато Мицански подаде към камерунския нападател Мохамаду Идрису, който вкара за 2:0.

В 79-ата мин. българинът бе заменен от Хендрик Цук, а мачът завърши 1:2 в полза на гостите.

Така Кайзерслаутерн се нарежда на трето място в класирането с 15 точки след Айнтрахт (Брауншвайг) с 19 и Енерги със 17.

Мицански до момента е изиграл 5 мача през новия сезон, но досега неизменно влизаше като резерва.

Във Втора Бундеслига е и още един българин - Валери Домовчийски, който е твърд титуляр за Дуисбург и е отбелязал единствения досега гол за отбора. За съжаление, „синьо-белите" са на последно място в таблицата със само 1 точка.