Берое сдаде Купата на "Герена"

Берое не успя да повтори историческия си път за Купата на България от миналия сезон Снимка: БГНЕС

Купата на България ще смени своя притежател през месец май, догодина, след като актуалният носител на трофея Берое загуби с 0:1 от Левски на стадион "Георги Аспарухов" в София в предпоследен 1/8-финален двубой.

Така "сините" се наредиха сред класиралите се вече Локомотив (Пд), Славия, Литекс, Черноморец, Черно море и Пирин. Последният участник на 1/4-финалите ще стане ясен тази събота, когато втородивизионният Малеш (Микрево) приема ЦСКА.

Другата голяма новина, която вълнуваше феновете на футбола в България е, че топ нападателят на Левски Гара Дембеле успя да се опази от жълт картон, който щеше да му бъде пети и да не му позволи да играе във "вечното дерби" в първия пролетен кръг.

Първото полувреме премина пред диктовката на "сините", макар че това се изрази само в едно по-сериозно положение. Още в 5-ата минута Гара Дембеле стреля от границата на наказателното поле на старозагорци, но нацели напречната греда.

В 39-ата минута Жоазиньо опита късмета си от близо 30 метра от пряк свободен удар. Вратарят на Берое Скорчев внимаваше и отби, като Дембеле се опита да посрещне топката, но му дойде неудобна и я прати далеч в аут.

В последните секунди на първата част "зелено-белите" пропиляха най-чистото си положение за гол. "Сините" загубиха топката в центъра, след което последва мълниеносна контраатака за Берое отляво.

Кълбото бе центрирано ниско по тревата, като двама от нападателите на старозагорци го пропуснаха, за да отиде в краката на Стефан Велев, който обаче стреля слабо и право в тялото на Милиев.

Далеч по-устремно и агресивно стартираха левскарите след почивката. Положенията пред Скорчев се редяха едно след друго, като Дембеле, Тасевски и Жоазиньо пробваха неговата бдителност.

Гаджев пък пропиля най-сериозната опасност за гостите, като от няколко метра стреля по диагонала, но в обсега на ръцете на вратаря.

В 66-ата минута пък при удар на македонеца топката среща ръката на падащия Бачев, но реферът Ахмед Ахмед свири фаул срещу него, който миг преди това бе подкосен от играч на Левски.

Сериозният натиск на столичани даде в крайна сметка резултат в 83-ата минута. Милиев намери в наказателното поле непокрития Гаджев и той с удар по тревата прати топката в далечния ъгъл.

Четири по-късно Дембеле можеше да покачи, но на метър-два от аутлинията стреля право в стража на Берое.