Аржентина с единия крак на осминафинал

Гонсало Игуаин записа хеттрик срещу Южна Корея Снимка: getty images
Гонсало Игуаин записа хеттрик срещу Южна Корея

Аржентина стана първият отбор на Мондиал 2010 записал две поредни победи. Във втория си мач от група В „гаучосите" се наложиха с 4:1 над Южна Корея. Така тимът на Диего Марадона събра шест точки след като на старта би Нигерия с 1:0. С този актив южноамериканците са почти сигурни участници в осминафиналите.

Три гола за победителите отбеляза нападателят на Реал (Мадрид) Гонсало Игуаин. Той се разписа в 33-та, 76-та и 80-та. Това е първият хеттрик на световното първенство в Южна Африка.

Първият гол падна след изпълнение на пряк свободен удар на Лионел Меси в 16-та минута. Топката се отклони от Парк Чу Юн, който я вкара в собствената си врата. Почетното попадение за Южна Корея отбеляза  Ли Чун Йон в края на първото полувреме.

След края на срещата стана ясно, че 1,5 млн. корейци са наблюдавали двубоя на огромни екрани на улицата в родината си. Повечето от зрителите - близо 500 000 са от столицата в Сеул. Предишният двубой е бил наблюдаван от малко над 1 млн. привърженици.

Полузащитникът на Аржентина Хавиер Масчерано пък оправда допуснатото от тима му попадение с шума на вувузелите. То падна след грешка на Мартин Демикелис.

„Той просто не чу опитите ни да му подскажем, че наблизо има играч на съперника. Шумът от трибуните прави общуването със съотборниците ти доста трудно. Радостното е, че през второто полувреме не позволихме на корейците да обърнат развоя на срещата. От първата минута доминирахме изцяло на полето, въпреки че срещу себе си имахме доста опасен противник", заяви Масчерано.

"Изиграхме перфектен мач. Искам да поздравя момчетата си за добре свършената работа на тренировки и на мача. Имам в състава 23 звяра, които се борят хищнически за фланелката. Главната им задача е да направят аржентинските фенове щастливи.

Заслужавахме такъв мач. Срещу Нигерия не можахме да си вкараме положенията. Единственият лош момент днес беше грешката на Демикелис, но тя ни направи по-силни. Корейските футболисти просто не бяха способни да ни спрат, не можаха да ни попречат да контролираме хода на срещата. Да, те отбелязаха гол, имаха още няколко опасни момента, но като цяло никой няма да оспори факта, че доминирахме през целия мач", призна пък Диего Марадона.

"Първите два гола дойдоха след собствените ни грешки. Трябва да отбележа, че успяхме да изключим от играта Лионел Меси, а това значи,  че в защита отборът ми може да играе дисциплинирано и спокойно. Аржентинците обаче показаха, че освен него в тима им са събрани прекрасни изпълнители. Като цяло двубоят бе добър, но ние нямахме сили да отбележим повече от един гол", заяви треньорът на Южна Корея Ху Джун Му.