Хайнкес: Загубата от Байер няма да ни спре

Юп Хайнкес запази спокойствие след поражението Снимка: DDP
Юп Хайнкес запази спокойствие след поражението

Вчера Байерн прекъсна рекордната си серия от 8 поредни победи на старта на сезон 2012/13 в Бундеслига, след като загуби с 1:2 у дома от Байер.

Голът, който отбеляза халфът Сидни Сам в 87-ата минута, донесе успеха на „аспирините", а също така сложи край и на 23-годишната им суха серия в Мюнхен - отборът от Леверкузен не бе побеждавал Байерн на негов терен от октомври 1989 година!

Наставникът на баварците Юп Хайнкес запази спокойствие след мача и изрази увереност, че поражението няма да наруши психологическия климат в тима.

„Загубата няма да ни отклони от пътя и ние си извлякохме поуките. Все още имаме комфортна преднина на върха на класирането", заяви той.

След IX кръг в Бундеслигата мюнхенският гранд води с 24 точки пред Шалке, който е с 20 след победата си с 1:0 над Нюрнберг в събота.

Хайнкес, който преди два сезона водеше именно Байер, каза още, че е познавал добре съперника, но това не е помогнало особено в двубоя... „Срещу тим, който е толкова добър на контраатаки, трябва да държиш високо темпо през всичките 90 минути, но ние не го направихме", коментира треньорът на най-титулования немски клуб.

Вратарят Мануел Нойер беше доста по-разочарован от него заради начина, по който бяха отбелязани двата гола на гостите... „На практика сами си ги вкарахме. Нещастно стечение на обстоятелствата, съчетано с голяма доза лош късмет", огорчен бе националът на Германия.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Байерн: Нойер, Лам, Боатенг, Данте, Бадщубер (46-Шакири), Густаво (59-Робен), Швайнщайгер (74-Писаро), Кроос, Манджукич, Мюлер, Алаба

Байер: Лено, Топрак, Рейнарц, Волсхайд, Карваял, Ролфес, Хосогай, Бендер, Шюрле (83-Хегелер), Кастро (89-Фридрих), Кислинг (83-Сам)