Грубияните от Евертън взеха точка

Грубата игра на Евертън ядоса Арсен Венгер Снимка: Getty Images
Грубата игра на Евертън ядоса Арсен Венгер

Арсенал завърши 0:0 срещу Евертън в отложен мач от Висшата лига, а срещата беше белязана от опита за сбиване между Джак Уилшър и Кевин Миралас в тунела. На почивката белгийският играч на Евертън напръска с вода ядосания Уилшър, който веднага се хвърли към него, но двамата бяха разтървани от съотборниците на Миралас.

С това равенство като домакин Арсенал е на 2 точки пред Челси в битката за третото място, но тимът на Рафаел Бенитес има два мача по-малко.

Играчите на Евертън се отличиха с рушенето на играта на Арсенал, както и с поредицата груби влизания, които накараха Арсен Венгер да заяви, че гостите „са преминали границата".

„Искате да кажете, че сме играли по-грубо ли? - попита риторично мениджърът на Евертън Дейвид Мойс. - На север се играе така. Това е позволено във футбола. А и от самото начало нямахме намерение да дойдем тук и да гледаме как футболистите на Арсенал си правят играта, като си подават топката по 600 пъти."

Венгер заяви, че съдията е изпуснал мача и е позволил твърде груба игра, което е облагодетелствало Евертън. Французинът даде пример с Дарън Гибсън, който трябваше да бъде изгонен доста преди почивката, след като извърши две тежки нарушения, а при второто се опита да тушира Тио Уолкът. Но му се размина.