Арсенал се справи с "вълците", изяли Юнайтед

Робин ван Перси получава поздравления от Тео Уолкът за двете си попадения срещу "вълците" Снимка: Getty Images

Отборът на Арсенал очаквано победи последния в класирането в Премиършип Уулвърхемптън с 2:0 на своя "Емиратс" в мач от поредния кръг.

Така "топчиите" продължават преследването на лидера Манчестър Юнайтед, победил по-рано съгражданите си от Сити с 2:1, и вече имат 53 точки - с четири по-малко от Бербатов и компания, които преди седмица допуснаха първата си загуба през сезона именно срещу "вълците".

Малко повече от четвърт час чакаха феновете на лондончани преди да станат на крака за първото попадение на своите. То дойде след ниско центриране на Фабрегас към точката за дузпа, където Робин ван Перси посрещна топката от въздуха и я прати в долния ляв ъгъл на Хенеси.

Сериозни пропуски за домакините направиха Аршавин и Уолкът, като или стражът на Уулвърхемптън се намесваше брилянтно, или кълбото не намираше очертанията на вратата.

Грешките на своите поправи отново Перси. В 56-ата минута при проведена мълниеносна контраатака на "топчиите" Уолкът отдясно намери непокрития холандец и той хладнокръвно прати топката в далечния ъгъл.

Той можеше да направи и хеттрик само четири по-късно, но би в аут. В самия край Силван Ебанкс-Блейк пропиля единствената възможност за гостите.

Ливърпул сътвори поредната си през кампанията издънка на "Анфийлд", завършвайки 1:1 с Уигън. Мейрелеш откри резултата в 24-ата минута с шут от воле, но Стив Гохури попари местните фенове в 65-ата минута при спорно положение за засада.

Мърсисайдци така и не намериха път към вратата на гостите, като гредите също спомогнаха за това, спирайки два техни изстрела.

В другите мачове впечатление прави първият гол на бившия играч на ЦСКА Елиот Гранден с екипа на Блекпул, както и впечатляващият частичен обрат на Уест Хем на терена на Уест Бромич.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.