Лудогорец се измъчи в Стара Загора, но елиминира Берое

Лудогорец ще се опита да действа и на двата родни фронта Снимка: Ludogorets.com
Лудогорец ще се опита да действа и на двата родни фронта

Лидерът в класирането на "А" група Лудогорец спечели доста трудно с 1:0 като гост на Берое за Купата на България и вече чака жребия за 1/8-финалите в петък, когато ще научи следващия си съперник.

Повече от 90 минути не стигнаха на двата тима да си отбележат гол, като футболът отстъпи на здравите единоборства, а положенията пред двете врати бяха твърде малко.

Все пак далеч по-класният състав на Лудогорец успя да вземе своето след по-настойчива игра и в края на първото полувреме стигна до така важния гол.

В 104-ата минута Шоко даде прекрасен извеждащ пас към Мирослав Иванов, който се озова сам срещу адаша си по фамилия Иво Иванов и с шут в далечния му ъгъл прати своите в следващата фаза на надпреварата.

Останалите два 1/16-финала са утре, когато в ранния следобед Етър приема Нефтохимик, а Верея е домакин на Сливнишки герой.