Венгер: Висшата лига получи урок

Арсенал на Венгер спечели в Мюнхен, но това не беше достатъчно

Фактът, че нито един английски отбор не успя да преодолее осминафиналите в Шампионската лига трябва да послужи за „важен урок на Висшата лига", тъй като това се случва за първи път от 17 години насам, заяви снощи мениджърът на Арсенал Арсен Венгер.

Арсенал победи с 2:0 като гост Байерн (Мюнхен), но това се оказа недостатъчно за крайния успех, тъй като „топчиите" паднаха с 1:3 у дома в първия мач. Арсенал нанесе едва третото поражение на баварците този сезон, но домакините се измъкнаха напред.

Оливие Жиру изведе Арсенал напред само след 3 минути игра, а след това лоран Кошчиелни добави още едно попадение, точно пет минути преди края на мача. Ако играчите на Венгер бяха вкарали още един гол, Арсенал щеше да продължи с общ резултат 4:3.

„Това, че за първи път от 17 години няма да има английски отбор на четвъртфиналите в Шампионската лига, трябва да послужи за важен урок на Висшата лига - обясни Венгер. - Имаме нужда от събуждане. Останалата част от Европа ни догони и ние трябва да се замислим за бъдещето на Висшата лига.

„Много съм разочарован заради феновете на Арсенал, тъй като така и не успяхме да вкараме този трети гол, който толкова ни трябваше - допълни Венгер. - Играта ни в Мюнхен ме кара още повече да съжалявам, че допуснахме да загубим първия мач. За да продължиш напред трябва да изиграеш на ниво 180 минути, подобно на сблъсъка ни с Милан, ние „пропуснахме" първия мач, но след като се оказахме опрени до стената, почти успяхме да се класираме. Имаме потенциал, но за съжаление отпаднахме от турнира."