Полша спечели Световната лига в София

Поляците заслужено триумфираха в София Снимка: Sportni.bg
Поляците заслужено триумфираха в София

Отборът на Полша е новият шампион в Световната лига за този сезон, след като на финала, игран снощи в София, срази с 3:0 гейма олимпийския шампион САЩ. Бартош Курек и компания надделяха в отделните части съответно с 25:17, 26:24, 25:20.

Титлата е историческа за Полша, която досега имаше само един бронзов медал в историята на състезанието.

За Полша, която отстрани България на полуфинала, най-резултатен бе Збигнев Бартман със 17 точки. За янките водещ реализатор пък бе капитанът Клейтън Стенли.

Така 23-ото издание на финалите на Световната лига, които се проведоха в зала "Арена Армеец", донесе на САЩ първи сребърен медал от турнира. Американците вече имат един златен и два бронзови от надпреварата.

По-рано вчера България загуби с 2:3 гейма от Куба мача за бронза и така пропусна за четвърти път да се окичи с медал от състезанието, информира БГНЕС.