Изразителен успех в Монтана качи ЦСКА на първото място

Румънецът Зику вкара две от петте побадения за "армейците", с които оглави голмайсторската листа в "А" група Снимка: Sport1.bg

ЦСКА постигна разгромна победа с 5:0 като гост на Монтана в мач от IV кръг на родната "А" група, като по този начин успя да изпревари досегашния лидер във временното класиране Черно море и да застане на първо място. Двата тима са единствените, които имат пълен актив от 12 точки, но "армейците" са с по-добра голова разлика.

ЦСКА подходи сериозно към двубоя и не показа, че елиминирането от Лига Европа преди три дни се е отразило негативно на психиката на играчите. Въпреки това първото полувреме приключи при нулево равенство, макар че гостите имаха осезаемо превъзходство и пропуснаха няколко положения.

"Червените" си опекоха работата в самото начало на втората част, когато в рамките на шест минути реализираха три попадения. Първите две бяха на Янис Зику след асистенции на Бандаловски и Платини. Третото пък бе дело на бразилския централен нападател, който взаимодейства със започналия като титулят този мач Живец.

Оттам насетне гардът на домакините рязко падна, а задачата им стана съвсем невъзможна и след червения картон на капитана Даниел Гаджев. Този на ЦСКА Тодор Янчев покачи на 4:0 в 72-ата минута, а Платини стигна до второто си попадение в срещата в добавеното време.

Шампионът Литекс се справи със Славия след 2:0 на стадиона в "Овча купел" и е веднага след лидерите в подреждането. Новото попълнение Селио Кодо откри за "оранжевите" след малко повече от половин час игра след асистенция на Мирасема.

В 72-ата минута бразилецът можеше да удвои, но пропиля отсъдена за нарушение срещу Миланов дузпа, стреляйки над гредата. Голът на успокоението все пак дойде в самия край, като Христо Янев центрира от свободен удар, а Николай Бодуров с красив плонж с глава намери далечния на Кунчев ъгъл.

Пловдивският Локомотив пък постигна три точки след 2:0 над Калиакра у дома. Софийският му съименник обаче изпусна победата срещу Видима-Раковски в Севлиево след драматичен завършек и равенство 2:2. Любопитното в тази среща е, че резултатът до 89-ата минута бе 1:0 в полза на "червено-черните", след което в продълженията отново имаха аванс при 2:1, но си тръгнаха само с точка.