Тотнъм и Шалке 04 пишат история, изхвърлиха Милан и Валенсия

Галас спаси вратата на Тотнъм, след като изчисти топката от голлинията Снимка: Getty Images
Галас спаси вратата на Тотнъм, след като изчисти топката от голлинията

Тотнъм и Шалке 04 къде изненадващо, къде не, са поредните два отбора четвъртфиналисти в Шампионската лига. Те се присъединиха към Барселона и Шахтьор (Донецк), след като елиминираха сочените за фаворити след изтеглянето на жребия Милан и Валенсия.

"Шпорите" удържаха щурма на 7-кратния клубен шампион на Европа на своя "Уайт Харт Лейн" и завършиха 0:0, което бе напълно достатъчно, за да продължат напред след 1:0 в първия двубой на "Сан Сиро".

Мениджърът на лондончани Хари Реднап донякъде изненада феновете на футбола със затворената си тактика срещу Милан.

Поради тази причина Тотнъм нямаше реална голова възможност. Такива обаче се откриха пред вратата на Гомеш, който обаче се справи блестящо. В антигерой за гостите се превърна Робиньо, пропилял всичко, което можеше да се пропилее.

Най-чистото положение в срещата бе в 25-ата минута, когато след пробив на Пато отляво и пас по земя към Робиньо бразилецът стреля нескопосано.

Топката рикушира в гърба на защитник и се насочи към мрежата. Там обаче бе Вилиам Галас и французинът я изчисти от голлинията.

Отново Робиньо бе близо до попадение в средата на втората част, когато той получи пас отдясно и моментално среля по диагонала. Гомеш отрази удара, но топката се върна в краката на южноамериканеца. Той обаче не съумя да намери пролука и опасността бе ликвидирана.

Сънародникът му Пато също не бе далеч да порази целта, но от петнайсетина метра би покрай десния стълб.

В самия край Робиньо отправи удар от средно разстояние, но в обсега на ръцете на Гомеш, който изби в ъглов удар.

Както бе в първия мач на "Местая", така и тази вечер в Гелзенкирхен Валенсия успя да поведе с 1:0 с гол в 17-ата минута. Негов автор бе Рикардо Коща.

"Кралско-сините" обаче се върнаха в мача с попадение на Джеферсън Фарфан в 40-ата и равенството от общия резултат.

Домакините обаче наложиха своята воля през второто полувреме, като зимната придобивка Гавранович и отново Фарфан донесоха голямата радост на феновете на Шалке 04.