Волейболистите удариха Франция - 3:2

Камило Плачи може да е доволен от старта в Световната лига. Българите показаха характер и биха Франция като гост. Снимка: Gong.bg

България стартира с драматична победа с 3:2 като гост на Франция в Световната лига по волейбол. Нашите показаха и характер, обърнаха развоя от 1:2 гейма за домакините, а и загатнаха, че ни чакат емоции с тях в поредното натоварено волейболно лято.
Селекционерът Камило Плачи избра стартова шестица от Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев, а либеро бе Мартин Божилов.
В първия гейм водехме през цялото време и затворихме частта при 25:21.
Във втория обаче французите вилняха по игрището, а българите необяснимо бяха неуверени и бъркаха често. Загубихме с неприятното 14:25. В третата част нещата бяха малко по-изравнени, но с подкрепата на публиката вдъхновените домакини спечелиха с 25:21.
Цветан Соколов вдигна българите за обрат в четвъртия гейм. Другият голям ас в атака бе Тодор Алексиев. С техни успешни атаки се върнахме в играта и с 25:21 докарахме нещата до тайбрек.
А какъв тайбрек само! Поведохме с 6:0 и сякаш всичко завърши тихо за домакините. Но Франция се разгневи, а българите пак се огънаха. Стигна се до 7:7, когато с добри атаки на Соколов (завършил с 26 точки) и Алексиев (20), както и страхотен блок на Гоцев, излязохме с три точки напред.
Спечелихме петия гейм с 15:11. В неделя от 19 ч българско време е вторият мач с французите в Мец.