Българските волейболисти нямаха никакви шансове срещу световния шампион

Българските волейболисти нямаха никакви шансове срещу световния шампион Снимка: Volleyball World

Мъжкият национален отбор по волейбол на България записа шеста загуба в Лигата на нациите - 0:3 гейма от Полша.

Световните шампиони бяха твърде силни за нашите и ги победиха безпроблемно с 25:19, 25:15 и 25:12.

Селекционерът на България Силвано Пранди заложи на млади играчи, а отсъствието на Цветан Соколов и Мартин Атанасов си пролича. 80 минути стигнаха на поляците да приключат двубоя и да оглавят временното класиране в Лигата на нациите с 6 победи, 1 загуба и актив от 18 точки.

Българският състав е 14-и с 5 точки и само една победа.

Утрешният мач от турнира също ще е тежък за българите, защото те ще се изправят срещу олимпийския шампион Бразилия.