Една от надеждите ни за олимпийско злато в щангите изненадващо спря със спорта на само 24 г. Снимка: Lap.bg

Една от големите ни мечти за олимпийско злато във вдигането на тежести - Божидар Андреев, е взел изненадващото решение да спре със спорта само на 24 години.

Европейският шампион от Батуми 2019, бронзов медалист от световното в Патая и пети от олимпиадата в Токио си събрал багажа и напуснал тренировъчния лагер на тима ни в Нови извор.

"Не ми се тренира повече, това е единствената причина да си тръгна. Нямам конфликт с личния си треньор", лаконичен е Андреев, който се състезава в категория до 73 кг, пред "Мач Телеграф".

С отказването му е оттеглена и заявката му за участие на Световното първенство в Ташкент през декември, където също очаквахме призово класиране.

Андреев все още не е решил с какво ще се занимава, но остава надеждата да размисли, тъй като при завръщането си от Токио заяви, че иска да спечели медал на игрите в Париж през 2024 година.

"Дано решението му е временно и да се върне, защото има страхотни качества за още успехи на подиума", коментира старши-треньорът на националите Иван Иванов.

Другата ни голяма надежда в щангите - 20-годишният Христо Христов, също завърши пети на Игрите в Токио, но при доста по-тежките - до 109 кг. Тогава една датска съдийка не призна опит на Христов от 222 кг, който щеше да му стигне за бронзовия медал.

България се върна с общо шест медала от Токио 2020, три от които златни, като не сме имали толкова много титли от Сидни 2000, когато завършихме с пет и общо 13 спечелени медала.