Италия ни разби за час и 15 минути

Италия ни разби за час и 15 минути Снимка: Lap.bg

Европейският шампион по волейбол Италия победи с 3:0 България в Лигата на нациите при мъжете, като мачът в полския град Гданск не успя да докосне дори час и половина.

"Скуадрата" спечели за 75 минути, като в отделните геймове резултатът бе 15:25, 20:25 и 23:25.

Най-резултатни за тима ни бяха Мартин Атанасов с 13 точки, Александър Николов с 11 и Радослав Парапунов, който завърши с 5 т.

За Италия голям мач направи Юри Романо (13), но Алесандро Микиелето (12) и Даниеле Лавиа (също 12) имаха важен принос в точните моменти.

България бе с една победа и 7 загуби преди мача в турнира, а загубите на "трикольорите" са вече осем.

На България остават три мача до края на надпреварата. Пак в Гданск срещаме Словения в четвъртък, в петък Нидерландия, а в събота - Китай.