Украйна класира България за елиминациите на европейското

Украйна класира България за елиминациите на европейското Снимка: Startphoto.bg

Българският национален отбор ще играе на осминафиналите на Евроволей 2023, на което е сред домакините заедно с Израел, Северна Македония и Италия.

Родните национали бяха подпомогнати от изгоден резултат в друг мач, гарантирал продължаването им напред - Украйна победи Финландия с 3:2 гейма във Варна.

"Лъвовете" се нуждаеха от тайбрек в тази среща, за да си осигурят завършването на едно от първите 4 места в своята група.

Със своята победа пък украинците запазиха своите шансове за елиминациите, но се нуждаят от успех и срещу Испания в последния двубой от групата - и то с 3:0 или 3:1.

Изходът от този двубой ще бъде много важен и за България, тъй като след него ще стане ясно какъв резултат трябва на тима ни срещу Словения за по-добро крайно класиране в група "Б".

До момента играчите на Пламен Константинов записаха победи над Финландия и Украйна и загуби от Испания и Хърватия.

България е с 6 т. в своя актив, колкото има и Испания, само че съперникът ни е с два спечелени гейма по-малко.

Затова, ако Украйна надделее над "Ла фурия" с 3:0 или 3:1, на България ще стигне и точка срещу Словения, за да се класира на третото място и да избегне евентуална среща с Франция още на осминафинал.

Ако пък Испания победи с 3:0 или 3:1, българите ще се нуждаят от чиста победа над Словения, за да съхранят третата позиция.

Мачът ни срещу словенците е тази вечер от 20:30.