Уникално! Българските "лъвчета" удариха еврошампиона и са на полуфинал на Световното

Уникална драма прати юношеския национален отбор на България на полуфинал на Световното първенство по волейбол в Иран!

Момчетата до 19 години, водени от Мартин Стоев, надделяха над европейския шампион Италия с 3:2 гейма след 25:27, 27:25, 21:25, 31:29, 18:16 в Техеран.

"Лъвчетата" вече са част от финалната четворка на турнира и ще се борят за медалите.

Срещата беше изключително оспорвана и равностойна, а в четвъртия сет се разигра голяма драма и нашите спасиха 4 геймбола, за да останат в мача и да стигнат до тайбрек.

В решителната част България поведе със 7:4, Италия изравни и победителят не беше ясен до последно, но момчетата на Стоев показаха устойчивост и дочакаха фатална грешка на съперника, за да грабнат успеха.

След края на мача целият тим на България рухна на земята от радост, а българският селекционер не можеше да спре сълзите си.

На полуфинала съперник на България ще бъде Бразилия или Русия.