Волейболистите се пребориха за първи успех на европейското

Волейболистите се пребориха за първи успех на европейското Снимка: Startphoto.bg

България записа първи успех на домакинското европейско първенство по волейбол - 3:1 гейма над тима на Финландия.

След разочароващата загуба от Испания на старта, този път "трикольорите" заслужиха успеха в Двореца на културата и спорта във Варна и надделяха след 28:26, 27:25, 15:25 и 25:16.

Играчите на Пламен Константинов спечелиха драматично първите два гейма, в които резултатът до последно беше на кантар.

Мачът вървеше точка за точка, когато в края на първата част и двата тима имаха геймбол, но с две поредни страхотни изяви на Денис Карягин "лъвовете" взеха нужните им две поредни точки за 28:26.

В края на втория гейм герой за България пък беше Александър Николов, който направи силно включване и първо спечели точка с блокаут за 26:25, а после направи решаваща блокада и България поведе с 2:0 гейма.

В третия гейм обаче българският тим се срина и позволи на Финландия да натрупа сериозна преднина.

Нашите загубиха гейма на 15, но бързо преодоляха този спад в играта си и изнесоха категорична последна част.

В нея тимът ни поведе рано и изобщо не позволи на финландците да се надяват на обрат.

Преднината на България растеше и националите заиграха с нужното спокойствие, което липсваше преди това.

Победата тази вечер беше със задължителен характер, а на отбора предстоят двубои с останалите съперници в група "B" - Украйна, Хърватия и Словения.