Втора победа доближи България до Европейското

Българският национален отбор по волейбол победи категорично с 3:0 гейма Израел във втория си мач от квалификациите за Евроволей 2021.

Нашите спечелиха с 27:25, 25:16 и 25:22 в Хадера срещу представителите на домакините и поведоха в групата с 6 точки след две изиграни срещи.

Австрия, която вчера победихме с 3:1, има 3 точки, а Израел е без нито една.

Както и във вчерашния мач, днес селекцията на Силвано Пранди също не игра съвсем убедително и си създаде главоболия, но успя да се пребори във важните моменти.

Първият гейм протече равностойно, като нашите поддържаха минимална преднина, която се стопи при 24:24. С три поредни ключови блокади и атака през центъра на Мартин Атанасов частта беше спечелена.

Във втория гейм България игра доста по-уверено и натрупа аванс от няколко точки, а при 18:14 страхотна серия доведе до убедителен успех.

В третата част нашите допуснаха Израел да поведе с 4 т. до 18:14, но влизането на Тодор Скримов даде нужния ефект, за да се стигне до чиста победа.

Най-резултатен за българите отново беше Цветан Соколов с 15 точки, а Мартин Атанасов добави 14.

Трите тима в тази група ще играят по два пъти помежду си през тази седмица, а на Евро 2021 ще се класира заелият първо място.

Следващият мач на нашите е в събота срещу Австрия и нова победа ще ни доближи максимално до целта.