Барселона измъкна успеха в последния мач на Иниеста

Иниеста се разплака по време на словото си след края на мача Снимка: Getty Images
Иниеста се разплака по време на словото си след края на мача

Барселона завърши с победа сезона в Ла Лига.

В заключителния мач от първенството Барса победи Реал Сосиедад на "Камп Ноу" с 1:0, а двубоят ще се запомни като последен за легендата Андрес Иниеста с екипа на каталунците.

Иниеста беше титуляр и при смяната си в 82-ата минута прие овациите на целия стадион. Смятаният за негов наследник Филипе Коутиньо отбеляза победния гол в 57-ата минута с красив диагонален удар.

Преди началото на срещата се появи друга легенда на домакините, Шави Ернандес, който награди Лео Меси за играч на месец април.

Барселона завърша сезона като шампион с 93 т., тимът на Ернесто Валверде взе и Купата на краля.

След последния съдийски сигнал започнаха празненствата за Барса, а Иниеста не можа да сдържи сълзите си по време на своето слово.