3:0! Хърватите напляскаха трагична Аржентина

С красив гол Модрич покачи на 2:0 и уби интригата в мача Снимка: Getty Images
С красив гол Модрич покачи на 2:0 и уби интригата в мача

Хърватия категорично надигра и победи Аржентина с 3:0 в мач от група D на Световното първенство.

По този начин "шахматистите" си осигуриха класиране на 1/8-финал, а Аржентина представляваше жалка гледка през целия мач и е пред отпадане от световните финали.

Селекционерът Хорхе Сампаоли подходи с по-различна схема на аржентинците с трима в защита. Още в началото обаче Кабайеро трябваше да се намесва при удар на Перишич.

"Гаучосите", които се нуждаеха повече от трите точки, не успяваха да покажат нищо смислено на терена, а Лео Меси рядко играеше с топката.

В 30-ата минута обаче Хърватия сгреши в отбрана, а Енцо Перес получи шанс да стреля в опразнената врата, но не успя да я уцели. Преди почивката Манджукич и Анте Ребич пропуснаха за хърватите, но в 52-ата минута те успяха да поведат.

Уили Кабайеро направи фрапантна грешка при върната към него топка и вместо да намери свой съотборник, просто я повдигна за Анте Ребич, който не се поколеба и веднага порази вратата от въздуха - 1:0 за Хърватия.

Аржентина тръгна стихийно напред, за да търси поне точката, но нямаше идеи в предни позиции и почти не създаде опасно положение.

В 64-ата минута Субашич отрази удар отблизо на Меса след подаване на влезлия като резерва Игуаин. Добавката на Меси беше блокирана и това си остана най-голямата опасност в този период от мача.

Сампаоли опита промяна и с вкарването на Пауло Дибала, но Аржентина получи втори гол и всичко приключи.

В 80-ата минута Лука Модрич беше оставен да си нагласи топката и със страхотен удар от дистанция да порази Кабайеро за 2:0.

Аржентинците свалиха гарда и в 86-ата минута можеха да получат трети гол, но изстрелът на Иван Ракитич от фаул се спря в гредата.

В 91-ата минута Ракитич и Ковачич тотално се подиграха с противниковата защита и третото попадение падна, дело на халфа на Барселона - 3:0.

В група D "шахматистите" водят с 6 т. от два мача, следват ги Исландия и Аржентина с по 1 и Нигерия с 0. Меси и компания ще се нуждаят от победа в последния си мач срещу Нигерия, но преди това ще чакат със затаен дъх утрешния мач Нигерия-Исландия, в който победа на исландците още повече ще утежни ситуацията им.