Лайпциг би Гладбах, докато двата отбора играха морски шах в Twitter

Докато Адемола Лоокман вкарваше победния гол в дебюта си за Лайпциг, профилите на двата отбора в Twitter бяха заети с партия морски шах

РБ Лайпциг победи Борусия Мьонхенгладбах с 1:0, благодарение на гол в 89-ата минута в дебюта на играещия под наем от Евертън Адемола Лоокман.

20-годишният англичанин се бе появил на терена като резерва само 11 минути по-рано, но ознаменува дебюта си за РБ по най-добрия начин.

Любопитен факт е, че Лоокман е първият англичанин с гол в Бундеслигата от почти 13 години. Предишният английски футболист с гол в германския елит бе Оуен Харгрийвс с фланелката на Байерн Мюнхен на 5 август 2005 г.

Още по-интересното е, че по времето на последния гол на Харгрийвс за баварците в Бундеслигата РБ Лайпциг дори не съществуваше на футболната карта като отбор.

Преди победното попадение обаче двубоят не предложи кой знае колко интересни ситуации, затова от Гладбах решиха да раздвижат малко нещата в социалните мрежи и предизвикаха профила на Лайпциг на партия... морски шах.

Германските отбори са изключително активни в социалните мрежи и поддържат профилите си много по-добре в сравнение с тимовете от останалите големи лиги.

След като не успяха да се победят на морски шах, в разговора се включи и профилът на Байер Леверкузен, който изтъкна идеалната ситуация за "аспирините" от равенството, но дори след победата на Лайпциг остана на второто място.

Победата изравни Лайпциг с Леверкузен по точки - по 35, но "аспирините" запазиха втората си позиция заради по-добрата голова разлика. Мьонхенгладбах е седми с 31.