Турция победи България за Купа "Дейвис"

Кузманов не успя срещу Илхан.

Звездата на Турция Марсел Илхан надделя с 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:0 над първата ракета на България Димитър Кузманов в Анкара и осигури крайния успех на домакините, които взеха непреодолим аванс от 3:1 победи в първия кръг на група II в зона Европа/Африка на Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Двубоят продължи точно три часа.

Кузманов стартира отлично и взе първите пет гейма срещу 139-ия в света Илхан. Турчинът успя да намали до 4:5 и дори сервираше за изравняване, но пловдивчанинът отново проби и спечели първия сет.

Във втората част представителят на домакините набързо дръпна с 5:1 и изравни резултата.

Третият сет започна равностойно, но след 4:4 Илхан взе четири поредни гейма, за да вземе частта и да поведе с 2:0 в четвъртата. Кузманов изравни за 4:4, а след това отново проби в десетия гейм за ново равенство - 2:2 сета.

В решаващата пета част Илхан доминираше и не даде гейм на съперника.

Така България ще играе на 15 - 17 юли срещу загубилия мача между Босна и Херцеговина и Тунис за оставане в групата. Босна води с 2:1 победи в Зеница след първите два дни на двубоя.