Джокович отново се оказа твърде силен за Григор

Джокович отново се оказа твърде силен за Григор Снимка: Getty Images

Григор Димитров записа загуба с 1:2 сета от Новак Джокович и отпадна в третия кръг на Мастърса в Рим.

И този път сръбският властелин се оказа твърде силен за Гришо и спечели с 6:3, 4:6, 6:1.

Това е победа №11 за Джокович в 12-те му сблъсъка с най-добрия български тенисист. Единствената победа на Григор си остава тази на Мастърса в Мадрид преди 10 години.

Днес на централния корт в италианската столица Гришо успя да използва най-силния си период и да спечели втория сет, но цялостното преимущество на сърбина беше видимо.

Иначе началото беше идеално за българина с убедителен пробив в първия гейм. Джокович обаче веднага върна пробива, а после успя с доста трудности да вземе подаването си, както и да реализира втори пореден брейк.

Скоро лидерът в ранглистата водеше с 4:1 и нямаше проблем да вземе сета.

Във втората част Новак стигна до пробив при 1:1, а Гришо не успя да го върне веднага, въпреки че имаше добри шансове за това.

При 3:4 и сервис на Ноле дойдоха най-силните моменти на Григор.

Българинът реализира пробив на 0, като му помогна и съдията, който проспа една негова топка в аут при последното разиграване. Джокович се изнерви, а Гришо набързо взе и своя сервис гейм на 0.

В следващия гейм Димитров успя да поведе с 40:30 и да реализира първия сетбол за нов пробив и победен край на втората част.

Така първата ни ракета записа 4 поредни спечелени гейма със серия от 12 поредни точки в тях.

За съжаление, третият сет бързо се превърна в рецитал на Джокович, който проби още в първия гейм и преодоля миникризата в играта си.

Фаворитът в сблъсъка определено вдигна нивото и за втори път взе подаването на съперника, за да дръпне с 4:1, с което интригата в мача приключи.