Силен Григор с нова победа във Вашингтон

Силен Григор с нова победа във Вашингтон Снимка: Getty Images

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от ATP 500 във Вашингтон след убедителен успех с 6:4, 6:3 над Емил Русувуори за час и 47 минути игра.

55-ият в ранглистата отново беше надигран от българския тенисист, който продължава с убедителните си изяви в турнира през тази година.

В първия сет Гришо се нуждаеше от 57 минути и решаващ късен пробив, за да надделее.

Той можеше да приключи нещата и по-бързо, след като поведе с пробив за 4:2, но после допусна изравняване в геймовете.

При 5:4 обаче Димитров се възползва от втория си сетбол, за да вземе подаването на финландеца за 6:4.

Гришо изигра уверено втория сет и след серия от добри форхенди се възползва от точка за пробив, за да поведе с 3:1.

След като затвърди пробива, преднината му стана още по-убедителна и той спокойно завърши мача.

Димитров победи Русувуори за трети път през тази година и за втори път ще играе четвъртфинал във Вашингтон.

Следващият му съперник ще бъде Юго Умбер или Йосуке Уатануки.