Бразилия удари Германия в зрелище, Аржентина падна от Австралия

Бразилия победи Германия с 4:2 в зрелищен мач от група "D" на олимпийския футболен турнир. Звездата на английския Евертън Ричарлисон вкара две от попаденията за "селесао", а името си сред голмайсторите за южноамериканците записа и Куня от дузпа в края на първото полувреме.

Втората част започна при резултат 3:0 за бразилците и ситуацията на Бундестима изглеждаше безнадеждна, но съвсем не беше така. Надием Амири върна едно попадение в 57-ата минута, а в 83-тата германците се доближиха на един гол от съперника, въпреки че междувременно бяха останали с човек по-малко заради втори жълт картон на Максимилиан Арнолд.

В заключителните секунди на добавеното време "селесао" подпечата успеха с четвърти гол дело на Паулиньо.

В другия мач от групата Кот д'Ивоар надигра Саудитска Арабия с 2:1.

В двубой от група "С" пък Аржентина допусна сензационна загуба с 0:2 от Австралия в първата си среща в японската столица.

На Игрите в Токио "гаучосите" избраха да вземат само един футболист над ограничителната възраст - вратаря Херемиас Ледесма от Кадис.

Лахлан Уелс изведе Австралия напред в 14-ата минута след подаване отляво. В края на полувремето Франсиско Ортега от Аржентина получи два бързи жълти картона и беше отстранен. В 80-ата Марко Тилио гарантира успеха на австралийците с второ попадение с удар под гредата.