Ивет Горанова продължава да мачка и е на финал в Токио!

Ивет Горанова продължава да мачка и е на финал в Токио! Снимка: Lap.bg

Ивет Горанова продължава с феноменалното си представяне на олимпийския турнир в Токио и се класира за финал в категория до 55 кг.

Българската състезателка записа четвърта поредна победа след трите си в групата. На полуфиналите Горанова победи представителката на Австрия Бетина Планк с 4:3 точки.

21-годишната българка направи три поредни успешни атаки за по една точка, но австрийката успя да изравни за 3:3 с ритник в главата и ипон. Все пак Ивет отново успя да вземе инициативата и секунди преди края да запише четвърта точка в своя актив, с което и да спечели полуфинала.

По-рано днес Горанова стартира с победа в дебюта ни в олимпийското карате, след като победи представителката на Китайско Тайпе Вен Цуюн с 5:2.

След това се справи със Серап Осчелик с 5:1 и Сара Бахманя с 5:2 точки, за да си осигури първото мястов Група А и участието на полуфиналите.

Финалът е след няколко минути. Нейна съперничка в мача за златото ще бъде Анжелика Терлюга, която победи Вен Цуюн от Китайско Тайпе след 4:4 и съдийско решение в другия полуфинал.