Как Лудогорец направи чудото в Париж

Българският футболен първенец Лудогорец изпълни успешно мисията си в Париж. Отборът от Разград изкопчи равенство 2:2 срещу Пари Сен Жермен, завърши на трето място в групата си в Шампионската лига и продължава във втория по сила турнир на УЕФА Лига Европа.

Нещо повече – хората на очилатия треньор Георги Дременджиев бяха на крачка от сензационна победа на „Парк де пренс“ цели 23 години след онези фамозни два гола на Емил Костадинов, но допуснаха изравняване в последната минута.

Напълно справедливо, както отбеляза и собственикът на клуба Кирил Домусчиев, тъй като 550-милионният отбор на французите имаше доста повече положения, уцели и две греди.

Накрая обаче се броят головете.

С равенството Лудогорец направи услуга и на Арсенал, който завърши първи в групата след победа с 4:1 над Базел като гост в Швейцария. „Благодарим ви, Лудогорец, и успех в Лига Европа“, писаха цяла нощ феновете на лондонския тим в социалните мрежи. От което няма как да не му стане драго на човек, независимо за кой отбор вика.

Не всеки ден се случва да ти благодарят от световната столица на футбола Лондон.

Докато Домусчиев съвсем премерено си позволи да помечтае за четвъртфинал в Лига Европа, треньорът Дерменджиев определи отбора си като принадлежащ към „средната европейска класа“. Бате Гошо, както го наричат запалянковците, е прав: във вторник вечер Лудогорец прекрачи „границата на шкембе-чорбата“, разделяща по-цивилизованата част на Европа от останалата. И в политиката, и във футбола, и във всичко.

Разбира се, върху отбора от Разград се изсипаха колкото овации, толкова и омраза, а равният резултат на „Парк де пренс“ вместо очаквания погром с 4-5 гола беше обяснен с луд късмет, неотсъдена дузпа, две греди, десетки изпуснати положения и всякакви други земни и висши сили.

Каква е истината? Предлагаме ви в галерията шест причини, поради които Лудогорец просто нямаше как да си тръгне победен от „Парк де пренс“.