Астана рухна за 8 минути, кошмар за Стоилов през второто полувреме

Отборът на Стоилов започна силно, но се срина през втората част

Астана загуби с 1:3 домакинството си на Спортинг Лисабон в първи 1/16-финал от Лига Европа.

Воденият от Станимир Стоилов казахстански отбор водеше след първото полувреме, но се срина през втората част и ще трябва да гони чудо в реванша другата седмица.

Астана изигра силна първа част, вкара гол в началото и още няколко пъти затрудни защитата на гостите. В 7-ата минута играчите на Мъри Стоилов изненадаха Спортинг с бързо изпълнение на фаул, Марин Томасов овладя дългото подаване и с удар от въздуха вкара в близкия ъгъл на Руи Патрисио за 1:0.

В следващите минути стражът спаси опасни удари към вратата си, а Астана видимо надиграваше Спортинг. Все пак в 40-ата минута гостите стигнаха до своя шанс и Сейду Думбия вкара топката във вратата при добавка след корнер. Съдиите обаче отмениха попадението заради несъществуваща засада.

В последната минута на полувремето и гол на Астана не беше признат заради засада, но този път тя беше очевидна.

С подновяването на играта Логвиненко напълно излишно игра с ръка в наказателното си поле и Спортинг получи дузпа, от която Бруно Фернандес направи 1:1. Две минути след изравнителния гол защитата на Астана отново се провали и Желсон Мартинш изведе Спортинг напред с удар между краката на Ерич.

В 56-ата минута Сейду Думбия завърши на празна врата за 3:1, а малко по-късно Логвиненко получи втори жълт картон и кошмарът за казахстанците стана пълен.

До края Астана не допусна повече голове, макар че изживя тежки моменти с 10 души на терена.