Четирите случая, когато Тотнъм срещна Реал... и дори не вкара гол

Някога Бейл създаваше сериозни проблеми за бъдещите си съотборници от Реал, но първият сблъсък между двата тима в Европа бе още през 1985-а. Вижте какво се случи тогава в галерията Снимка: getty
1985-а, четвъртфинали за Купата на УЕФА
Първи мач: Тотнъм 0:1 Реал Мадрид
По това време Тотнъм е действащ шампион в турнира, но има тежката задача в четвъртфиналите да се изправи срещу колоса от Мадрид. Първата среща в Лондон завършва с победа за Реал след автогол на Стив Периман още в 15-ата минута.
Снимка: getty

Реванш: Реал Мадрид 0:0 Тотнъм
В реванша на “Сантяго Бернабеу” Периман се превръща в тотален антигерой за своя тим, след като е изгонен за нарушение срещу Хорхе Валдано. Лондончани постигат най-добрия си резултат срещу този съперник, но това не стига и биват детронирани. Реал пък печели турнира след победа над Интер на финала.

2011-а, четвъртфинали за Шампионска лига
Първи мач: Реал Мадрид 4:0 Тотнъм
И при второто си гостуване в Мадрид лондончани остават с човек по-малко. Питър Крауч е изгонен още в 15-ата минута, но тогава Адебайор вече е дал предимство за Реал. Отборът, ръководен по онова време от Жозе Моуриньо, в крайна сметка добави още 3 гола към актива си и си осигури лесен реванш в Англия.

Реванш: Тотнъм 0:1 Реал Мадрид
Играчите на Тотнъм не се бяха предали и искаха да вземат поне частичен реванш от съперника. Бейл създаде доста проблеми на бъдещите си съотборници, а съдията на няколко пъти не уважи претенциите на лондончани за дузпа (а те изглеждаха основателни). В крайна сметка Кристиано Роналдо донесе успеха с далечен удар, след като Аурелио Гомеш изпусна топката в мрежата си. За Реал пък се превърна в традиция на печели в Лондон с 0:1.

Английският Тотнъм гостува в Мадрид за мача си с Реал от групите на Шампионската лига на 17 октомври.

Това е първата среща между двата тима в групова фаза от европейските турнири, а те се борят още с Борусия Дортмунд за място напред.

За момента тази битка върви добре и за двата съперника, които победиха германския гранд по веднъж, но сега в два преки сблъсъка те се изправят в своеобразна битка за първото място в своята група.

Действащият шампион Реал ще се опита да направи втора поредна защита на европейската си корона, но пък Тотнъм има амбиция да се докаже на европейската сцена и най-голямото предизвикателство за тима е именно гостуването в Мадрид.

Това обаче не е първи сблъсък между тези съперници в евротурнирите, макар „шпорите" никога да не са побеждавали Реал.

Всъщност Тотнъм така и не е успявал да отбележи гол във вратата на испанците.

Вижте в галерията какво се случи при четирите мача между Реал Мадрид и Тотнъм в европейските турнири.