19-годишен вкара за Сити при безмилостен разгром в Белгия

19-годишен вкара за Сити при безмилостен разгром в Белгия Снимка: Getty Images

Манчестър Сити разби Брюж с 5:1 като гост в група А на Шампионската лига и поне временно излезе начело в класирането.

Белгийският тим стартира много силно в тази група и взе 4 т. от сблъсъците с ПСЖ и РБ Лайпциг, но тази вечер усети головата мощ на английския шампион.

Сити дръпна с 2:0 до почивката, като първо се разписа озовалият се на върха на атаката Жоао Кансело, а към края на полувремето Рияд Марез удвои от дузпа.

При подновяването на играта се разписа и вторият краен бранител Кайл Уокър, а после дебютен гол в Шампионската лига реализира 19-годишният Коул Палмър.

Младият халф се беше появил в игра само две минути преди това, за да запише първи мач в турнира.

Ханс Ванакен успя да върне един гол за Брюж, но после Марез вкара още веднъж и оформи крайния резултат.

"Гражданите" водят в група А с 6 т. пред ПСЖ и Брюж с 4 и Лайпциг с 0.

Парижани ще изпреварят Сити, ако спечелят срещу германците на свой терен.