Наполи със сладко отмъщение срещу Ливърпул

Мертенс откри резултата тази вечер от дузпа Снимка: Getty Images
Мертенс откри резултата тази вечер от дузпа

Ливърпул започна с фалстарт защитата на трофея си в Шампионската лига.

Наполи удари "мърсисайдци" с 2:0 на "Сан Паоло" с късни голове на Дрис Мертенс и Фернандо Йоренте и започна с важен успех в група Е.

По този начин неаполитанците отмъстиха на Ливърпул за миналия сезон, когато също срещнаха този съперник в групите на Лигата и отпаднаха за сметка на отбора на Юрген Клоп.

Двата тима предложиха интензивен и оспорван мач днес. През първата част Адриан спаси вратата на гостите при две много сериозни положения, открили се пред Фабиан Руис.

За Ливърпул Садио Мане се отличи с един опасен удар, спасен от Мерет, а в края на частта Роберто Фирмино с глава не успя да намери вратата.

В началото на втората част Адриан спаси още едно положение, този път след удар на Дрис Мертенс.

В 65-ата минута Салах имаше шанс да изведе Ливърпул напред, но този път беше ред на Мерет да се намеси.

10 минути преди края дойде решителният момент - Кайехон падна след съприкосновение с Анди Робъртсън и Наполи получи дузпа.

Дрис Мертенс със силен удар беше точен от бялата точка за 1:0.

В 91-ата минута резервата Фернандо Йоренте оформи крайното 2:0 с първото си попадение за Наполи.

До гола се стигна след загубена топка от Ван Дайк в близост до наказателното поле на гостите.

В другия мач от групата Залцбург разби с 6:2 Генк в голово шоу с шест отбелязани гола още преди почивката.