Анчелоти ядосан след равенството; Тухел: Шансовете са 50/50

Анчелоти ядосан след равенството; Тухел: Шансовете са 50/50 Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен и Реал Мадрид направиха зрелищно 2:2 в първия полуфинал от Шампионската лига.

"Кралете" поведоха след гол на Винисиус през първото полувреме, но домакините обърнаха с бързи голове на Лерой Сане и Хари Кейн от дузпа в рамките на само четири минути в началото на второто.

Накрая отново Винисиус оформи крайното 2:2, също от дузпа.

Наставникът на Реал Карло Анчелоти не бе особено доволен след равенството, казвайки, че отборът му се е представил под възможностите си.

"Резултатът е добър, но можехме да се представим и по-добре - каза Карлето. - Най-добрият ни момент бе в началото на второто полувреме, когато обаче получихме два гола. Байерн е много опасен. Те играха на върха на възможностите си, докато ние - не. Трябва да играем по-добре следващата седмица.

Мисля, че през първата част ни липсваше енергия в защита. Дадохме им да контролират играта. През втората те сами поеха инициативата и започнаха да пресират повече. Заради тази липса на енергия загубихме много индивидуални сблъсъци."

Томас Тухел също не бе особено въодушевен след равенството на "Алианц Арена", но добави, че шансовете все още са 50/50.

"Започнахме много добре и можехме да поведем още в първата минута. След това спряхме да се придържаме към плана си, дори не знам защо. Допуснахме гол и нещата станаха трудни. Стана по-добре през второто полувреме и поведохме с 2:1. Имахме много положения. Усещането беше странно.

Ситуацията е ясна. Победа в Мадрид ще ни изпрати на "Уембли". Все още шансовете са 50/50 за мен. Да видим какво ще се случи", каза Тухел.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" е на 8 май, сряда. Победителят отива на финал, а за съперник там ще има победителя от двойката Борусия Дортмунд - Пари Сен Жермен.