Арсенал се издъни в 94-тата минута, Юнайтед с голяма крачка към 1/2-финала

Арсенал се издъни в 94-тата минута, Юнайтед с голяма крачка към 1/2-финала Снимка: Getty Images

Арсенал се издъни при домакинството си на Славия Прага в първи четвъртфинал от Лига Европа и стигна само до равенство 1:1.

Чехите изравниха чак в 94-тата минута чрез Томас Холеш след едно центриране от корнер и запазиха добри шансове за реванша.

Преди това, 4 минути преди края на редовното време, две резерви донесоха попадението на Арсенал.

Пиер-Емерик Обамеянг се пребори за една топка при контраатака и изведе Никола Пепе, който копна над вратаря за 1:0.

По-рано и двата тима изпуснаха много сериозни положения за гол, а като цяло "артилеристите" отново разочароваха и бяха несигурни в защита и неефективни в атака.

Другият английски тим в турнира Манчестър Юнайтед постигна комфортна победа с 2:0 като гост на Гранада и се доближи максимално до полуфиналите.

Маркъс Рашфорд откри през първото полувреме след майсторски далечен пас на Виктор Линдельоф, а Бруно Фернандеш от дузпа направи 2:0 в добавеното време.

Юнайтед определено не се хвърли на 100% и постигна успеха с внимателна и пестелива игра.

Двубоят се открои и с куриозна ситуация, при която гол привърженик нахлу на терена още в първите минути, макар че мачът се играеше пред празни трибуни.

По същото време Рома обърна Аякс в Амстердам и спечели с 2:1, а в последния четвъртфинал Виляреал победи с 1:0 като гост Динамо Загреб.