Австрийци сломиха Лудогорец в луд мач от Лига Европа

Австрийци сломиха Лудогорец в луд мач от Лига Европа Снимка: Getty Images

Лудогорец загуби с 3:4 гостуването на ЛАСК Линц във втория си мач от група J на Лига Европа.

Така българският шампион записа второ поредно поражение в групата си и се намира на дъното в класирането без спечелена точка.

Тази вечер Лудогорец игра фрапиращо зле в защита, допусна множество положения пред вратата си и можеше да получи още голове. В атака обаче Елвис Ману блесна с хеттрик, а в последните минути "орлите" бяха с човек повече и можеха да направят поне частичен обрат.

ЛАСК откри още във 2-ата минута, когато Хюсеин Балич напредна през центъра и стреля по земя в десния ъгъл на Пламен Илиев.

В 11-ата минута Андреас Грубер удвои, но само 4 минути по-късно "орлите" се върнаха в мача с първия гол на Елвис Ману.

В 34-ата минута Марко Рагуш покачи на 3:1 за ЛАСК след ножичен удар от воле при центриране отляво. 10 минути след почивката Балич вкара втория си гол и ситуацията изглеждаше безнадеждна за Лудогорец.

Ману обаче се разписа още веднъж след рикошет за 2:4.

В 72-ата минута ситуацията на терена се промени, след като Лудогорец получи дузпа при контраатака, а Гърчич от ЛАСК получи втори жълт картон и беше изгонен.

Елвис Ману намали на 3:4 от бялата точка и така регистрира хеттрика си, но до края резултатът остана непроменен.

Двубоят остана двуостър, българският шампион обаче така и не успя да се възползва от численото си предимство.

В другия мач от групата Антверп хвърли бомбата и победи фаворита Тотнъм с 1:0 у дома.

Така в класирането белгийците водят с 6 т. пред Тотнъм и ЛАСК с по 3 и Лудогорец с 0.